iPhone چیست؟

آیفون یک گوشی هوشمند است که از یک سیستم عامل هوشمند برای استفاده از امکانات سخت افزاری فراوان آن بهره می‌برد. این گوشی هوشمند، توسط شرکت Apple، که یک شرکت آمریکایی است ساخته شده و هنوز نسخه‌های جدید با قابلیت‌های جدید وارد بازار می‌شود.

تا قبل از سال 2007، شرکت اپل کار خود را بیشتر در عرضه سیستم عامل Mac و همچنین رایانه‌های مکینتاش خلاصه کرده بود. امروزه این گونه رایانه‌ها هم در بین کاربران خود مورد پسند هستند. چرا که از نظر قدرت پردازش و پایداری، شاید بهتر از سیستم عامل‌های شرکت مایکروسافت، که ویندوز باشد، است.

گوشی موبایل آیفون

سرانجام این گونه شده که اپل تصمیم گرفت که گوشی هوشمند خود را به بازار عرضه کند. به همین دلیل با یک شرکت تولید کننده سخت افزار تایوانی، به نام Hon Hai Precision Industry وارد مذاکره شد و در نیمه اول سال 2007 استیو جابر، مدیر عامل وقت شرکت Apple، گوشی هوشمند ابداعی این شرکت را معرفی کرد.

iPhone در اصل یک گوشی فوق پیشرفته بود، که زمانی که وارد بازار شد، فارق از تصورات منتظران این گوشی دارای امکانات بود. این گوشی از قابلیت هایی پشتیبانی می‌کرد که شاید اولین گوشی‌ای در آن زمان و حتی در زمان حال بود و است که تمامی قابلیت های قدیمی و لازم و همچنین ویژگی‌های جدید را در خود جمع بود است. شما با iPhone هر کاری را که فکرش را بکنید می‌توانید انجام دهید؛ از گوش دادن فایل‌های صوتی مورد علاقه خود، تا ویرایش فیلم هایی که را دوربین با کیفیت این گوشی گرفته‌اید؛ همه و همه در یک دستگاه تقریباً کوچک که در دست هر کسی باشد، یک حس خوب را به وی هدیه می‌دهد. اگر شما هم تا به حال یک گوشی iPhone را در دستتان گرفته باشید، متوجه این موضوع شده‌اید.

آیفون دارای قابلیت های بسیار با شکوهی است. صفحه نمایش لمسی 3.5 اینجی تجربه بسیار لذت بخشی را به شما می‌دهد که رنگها در آن بسیار واقعی و جذاب هستند. از انجایی که سیستم عاملی که بروی این گوشی نصب است، جزء سیستم عامل های هوشمند است، شما نرم افزارهای بسیاری را می‌توانید بروی آن نصب کنید و از آن به عنوان حتی یک رایانه‌ی بسیار پیشرفته به صورت قابل حمل استفاده کنید. برای هر کاری هم که خواسته باشید، نرم افزار کاربردی آیفون وجود دارد. سیستم عامل آیفون iOS نام دارد که حتماً تا به حال نام آن را شنیده‌اید، اما در ماهیت آن چیزی نمی‌دانستید که حال با آن آشنا شدید. بعدها سیستم عامل آندروید رقیب بسیار سرسختی برای iOS شد که همینک از پر استفاده ترین سیستم عامل ها در جهان است.

گوشی موبایل آیفون

از سال 2007 همین طور که گذشت، استیو جابز مدیر عامل این شرکت رایانه‌ای، نسخه‌های بیشتری از آیفون را به جامعه بشری معرفی کرد و دوستداران بیشتری را به سمت خود جذب کرد. همینک هم شاید بتوان گفت که گوشی‌های هوشمند آیفون بهترین گوشی‌هایی هستند در سطح جهان استفاده می‌شوند. هر کسی که در دست او آیفون وجود داشته باشد، یک جور دیگر اطرافیان به او نگاه می‌کنند.

آخرین نسخه iPhone هم آیفون 5 است که قیمتی بسیار بالا دارد. البته این موضوع برای ما ایرانی‌ها که قیمت دلار گران به دستمان می‌رسد، بیشتر نمود پیدا می‌کند. اما این عامل هم باعث نشده است که افراد از داشتن یک آیفون زیبا دلسرد شوند و از امکانات آن به دور باشند. از جایگزین‌های آیفون می‌توان به موارد بیشماری اشاره کرد که توسط شرکت‌های بسیاری در سرتاسر دنیا نسخه‌برداری شده است که حتی از خود آیفون اصل هم قابل قبول تر است. چون نسبت به امکاناتی که دارد، از قیمت بسیار پایین‌تری برخودار است.

شرکت اپل پرچمدار وسایل نوآورانانه‌ی بسیاری بود. اما شرکت‌های دیگر شروع به نسخه برداری از آنها کردند. طوری که در همین اواخر کار به جاهای باریک کشیده بود. اما دنیای رقابت این موضوعات را نمی‌فهمد و باید گفت که در دنیای رقابت هر کس که بتواند مشتری بیشتر جذب کند، او موفقتر است.

مثلاً شرکت اپل اولین بار وسیله‌ای به نام تبلت یا لوح را وارد بازار کرد که به نام iPad معروف بود و همینک هم از دستگاه‌های بسیار با کیفیت و نامی جهان به شما می‌رود. بعدها، شرکت های مختلف از جمله شرکت‌های چینی شروع به نسخه‌برداری هایی کردند که بازارهای بسیاری را از آن خودشان کردند.

در انتها، امیدواریم که با مطالعه این مقاله با اطلاعات شما در مورد گوشی iPhone اضافه شده باشد. اگر خواستار داشتن یک گوشی آیفون طرح اصل و با قیمت بسیار پایین هستید، با ما و این سایت همراه باشید.

/ 0 نظر / 291 بازدید