آیا بروی گوشی های چینی نرم افزار و بازی نصب می شود؟

به اولین موضوعی که باید اشاره کنیم این است که، گوشی های چینی در بازار ایران یکی یا دو قلم نیست که بگوییم این چند نوع گوشی از چین در ایران وجود دارد و مشخصات آنها این است. اگر در سایت های مختلف در مورد مشخصات گوشی چینی مطالبی می‌خوانید، نباید آن را به تمام گوشی های چینی تعمیم دهید، و باید بداند که صدها نوع گوشی چینی در بازار وجود دارد که از نظر کیفیت بسیار متعدد هستند.

اما از نظر نصب نرم افزار و بازی بروی این گونه گوشی‌ها باید به همین موضوع اشاره کنیم که؛ گوشی چینی شما از کدام نوع است؟ اول از همه باید نوع سیستم عامل و نسخه‌ی آن را بدانید. بسته به این که بروی گوشی شما چه سیستم عاملی نصب است که از سخت افزار گوشی شما استفاده کند، این موضوع فرق می کند که چه نرم افزارها یا بازی هایی روی آن نصبت می شود و ایا اصلاً نصب می شود یا خیر.

نصب نرم افزار و بازی روی گوشی چینی

اولین دسته از گوشی های چینی، آنهایی هستند که نسخه‌ای از سیستم عامل جاوا بروی آنها نصب است و هیچ گونه نرم افزار بروی آنها نصب نمی شود. از روی قیمت بسیار پایین، تقریباً زیر 50 هزار تومان آنها می توان فهمید که هیچگونه نرم افزاری بروی آنها نصب نمی شود، مگر برنامه ها و بازی هایی که از قبل بروی آنها نصب شده است، و یا انهایی که سایت سازنده به شما پیشنهاد داده است، که برای این منظور باید به سایت سازنده سری بزنید.

اما یک نوع گوشی چینی دیگر وجود دارد که با اینکه سیستم عامل جاوا بروی آنها نصب شده است، ولی شما می توانید از نرم افزارها و بازی های جاوا بروی آن استفاده کنید. اگر گشتی در اینترنت بزنید، خواهید دید که بازی‌ها و نرم افزارهای فراوانی برای نسخه های جاوای گوشی ها نوشته شده است و مخاطبین این گونه گوشی ها می توانند از آنها استفاده کنند. شما هم اگر از این نوع گوشی ها دارید می توانید فقط نرم افزارهای جاوایی که برای این منظور ساخته شده‌اند استفاده کنید. برای امتحان هم کافی است که یکی از این نرم افزارها را دانلود کرده و با ریختن آن بروی گوشی و اجرا کرده آن، ببینید که آیا نصب و اجرا می‌شود یا خیر. دقت کنید که برخی از آنها برای اجرا شدن نیاز به دسترسی به اینترنت دارند.

اما نوع دیگری از گوشی های چینی وجود دارد که دارای سیستم عامل‌های پیشرفته تر از جاوا هستند. که به آنها گوشی‌های هوشمند هم اطلاق می‌شود. سیستم آنها ممکن است متفاوت باشد. از Windows Phone گرفته تا سیستم عامل جدید Android که ساخت شرکت گوگل است و به رایگان قابل استفاده است.

امروزه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که گوشی‌ای را خریداری نمایند که سیستم عامل آن اندروید است و از امکانات و برنامه هایی که برای آن نوشته شده است استفاده کنند. البته باید دقت کنید که این گونه گوشی ها، به دلیل این که باید از سخت افزارهای پیشرفته تری بهره ببرند، حتماً قیمت بالایی دارند. شاید از 200 هزار تومان به بالا. ولی در عوض شما برنامه های پیشرفته‌ای را می‌توانید بروی آنها نصب کنید و به راحتی هر کاری که فکرش را بخواهید انجام دهید.

با این توضیحات، شما باید باز در هنگام خرید حتماً به مشخصات محصولی که قصد خریدن آن را دارید توجه کنید. این را بدانید که هر نوع گوشی چینی دارای ویژگی‌هایی است که هیچ وقت نمی‌توانید انها را با هم مقایسه کنید. به همین دلیل هم است که زمانی که فردی یکی ازاین گوشی های چینی را خریداری می‌کند، از ان راضی است در صورتی که شخص دیگر اظهار نارضایتی می‌کند.

بسیاری از افراد با خرید گوشی‌های طرح اصلی آیفون چینی، قصد دارند فقط جلوه‌ی گوشی آیفون را برای خود داشته باشند. به همین دلیل فرقی نمی کند که از چه سیستم عاملی بهره ببرد. بنابراین ما به شما گوشی جاوای طرح اصلی را پیشنهاد می‌کنیم که به سادگی کارکرد دارد و قیمت آن نسبت به موارد مشابه آندروید ارزانتر است.

در این سایت ما به شما مواردی از گوشی طرح اصل آیفون از نوع چینی را پیشنهاد می‌دهیم که دارای کیفیت خوبی از نظر پایداری و کارایی است.

/ 0 نظر / 209 بازدید