آموزش اتصال رایانه به اینترنت با گوشی چینی

در اولین قدم شما باید سیم کارتی را داشته باشید که بتوان با آن به اینترنت متصل شد. مثلاً همینک تمامی سیم کارت های ایرانی، مثل ایرانسل، همراه اول، و رایتل دارای اینترنت همراه یا همان GPRS هستند که ما می‌خواهیم این اینترنت را بروی رایانه یا لپ تاپ خود بیاورید و با استفاده از مرورگر رایانه رومیزی اقدام به گشت و گذار در اینترنت کنیم. مزیت این کار این است که با فعال کردن یکی از بسته های اینترنت همراه هر کدام از این سیم کارت ها، حداکثر با ماهیانه 10،000 تومان میتوانیم اینترنت را در همه جا همراه خود داشته باشیم. البته هر کجایی که سیم کارت شما آنتن بدهد.

در مرحله‌ی بعدی شما باید 2 نرم افزار را بروی رایانه خود نصب کنید. که از این قرار است:

  1. نرم افزار China phone suite برای مدیریت گوشی با استفاده از رایانه شخصی - دریافت
  2. نرم افزار Driver را راه انداز گوشی به عنوان مودم اینترنت برای رایانهش - دریافت

هر دوی این نرم افزارها را با کلیک بروی دکمه‌ی دریافت روبروی هر کدام، می‌توانید بارگیری کنید و بروی رایانه خود نصب کنید. شما بغیر از فعال کردن اینترنت سیم کارت خود، که معمولاً بااستفاده از کدهایی خاص انجام می شود، نیازی به نصب هیچ نرم افزار خاصی بروی گوشی چینی خود ندارید. این گوشی چینی، می‌تواند آیفون چینی باشد، و اگر سیستم عامل آن جاوا هم باشد، این کار شدنی است. اگر سیستم عامل گوشی آیفون چینی شما اندروید است، شاید این روش جواب ندهد و باید با استفاده از نرم افزارهای اندروید این کار را انجام دهید که با یک جستجوی ساده می‌توانید این کار را انجام دهید.

نصب نرم افزار China phone suite با دوبار کلیک بروی پرونده‌ی Setup.exe، پس از خروج از حالت فشرده انجام می‌شود. اما درایور یا Driver را باید به سبکی که در ادامه آمده است، نصب کنید.

1- گوشی چینی خود را با استفاده از USB به همین مدخل از رایانه متصل کنید.

2- خواهید دید که دو گزینه بروی صفحه نمایش گوشی خود به نمایش در می‌آید که اولی Mass Storage و دومی، Com Port نام دارد، باید بروی گزینه‌ی دومی کلیک کنید. مورد Mass Storage برای مدیریت فایل های گوشی خود بروی رایانه کاربرد دارد. اما در اینجا که می‌خواهیم با استفاده از گوشی چینی به اینترنت متصل شویم، باید مورد Com Port را انتخاب کنید.

3- در این مرحله، ویندوز شروع به یافتن درایور مربوط به گوشی می‌کند که نمی‌تواند این کار را انجام دهد. پس بروی Cancel کلیک کنید.

4- بروی My Computer خود، چه از صفحه میز کار ویندوز، و چه از Start menu راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

5- در ویندوز XP یک پنجره برایتان باز می شود که بایستی از طریق آن به سربرگ Hardware رفته و سپس بروی دکمه Device Manager کلیک کنید، تا صفحه مدیریت سخت افزار رایانه شما باز شود. در ویندوز 7، پس از راست کلیک بروی My Computer و انتخاب گزینه Properties، باید از قسمت پایین پنجره بروی Change Settings کلیک کنید و در آن پنجره به سربرگ Hardware و سپس Device manager بروید.

6- در پنجره Device Manager، جلوی هر کدام از مواردی که متعلق به گوشی شماست، با علامت سوال زرد رنگ مشخص شده است، راست کلیک کرده و Update Driver را انتخاب کنید.

7- در پنجره ای که باز می شود، مورد Install From List را انتخاب کنید و Next را کلیک کنید.

8- گزینه Include This Location in the search را تیک بزنید و سپس بروی Browse کلیک کنید و به محلی که درایور را دانلود کرده بودید بروید. دقت کنید که قبلاً باید آنها را از حالت فشرده خارج می‌کردید.

9- از آنجا به پوشه Driver و سپس بروی فایل 2K_XP_COM (داخل پوشه China-PhoneSuite از فایل دانلودی اول) کلیک کنید و OK کنید. حالا Next را بزنید، می بینید که درایور مورد نظر به درستی نصب می‌شود. اگر این مراحل برای نصب شدن Driver گوشی چینی شما کار نکرد، باید بسته به سیستم عامل خود، این درایورها را بدین صورت نصب کنید.

10- حالا می‌بینید که در قسمت ports یک سخت افزار جدید با نامی شبیه این 6218 USB Modem Driver اضافه شده است.
نکته:شماره پورت را که در آخر نام سخت افزار جدید است بخاطر بسپارید. مثلا (com 9)

11- اکنون وقت آن است که یک Connection برای اتصال به اینترنت بسازید. یک نکته خیلی مهم اینجا هست؛ این گوشی‌ها اکثراً دو سیم کارته هستند. برای اینکه بتوانید به اینترنت متصل شوید، باید حتما سیم کارتی را که تنظیمات GPRS یا EDGE آن را درون گوشی خود انجام داده‌اید داخل قسمت سیم یک (Sim 1) باشد. در غیر این صورت موفق نخواهید شد. شاید به این دلیل که رایانه و موبایل فقط سیم یک را به عنوان مودم شناسایی می‌کنند. نکته بعدی اینکه من اتصال با سیم کارت ایرانسل را آموزش میدهم.اگر چه روال کار با سیم کارت همراه اول هم همین است و  فقط شماره اتصال فرق میکند.

12- حالا به قسمت Control Panel  ویندوز رفته وبر روی phone and modem options کلیک کنید.

13- در پنجره باز شده به سربرگ Modems بروید. بر روی دکمه Add کلیک کنید. در پنجره باز شده گزینه  Dont Detect My Modem را تیک بزنید و سپس بر روی Next کلیک کنید.

14- در پنجره باز شده و در قسمت چپ پنجره گزینه Standard Modem Types را انتخاب و در قسمت راست پنجره بهتر است گزینه Standard 33600 bps modem را انتخاب کنید. سپس بر روی Next  کلیک کنید.

15- اینجا دقت کنید که مودم شما از طریق usb به کدام پورت وصل است. اگر یادتان باشد در بالا گفته شد که درگاه را به خاطر بسپارید.

16- فرض کنیم درگاه، com 9 است. پس این درگاه را انتخاب و Next را بزنید. حالا ویندوز مودم شما را به صورت استاندارد وصل می‌کند و فقط می‌ماند ساخت Connection برای برقراری ارتباط نهایی به اینترنت.

17- در کنترل پنل ویندوز Network Connectios را باز کنید. در سمت چپ پنجره گزینه بالایی Create New Connection را کلیک کنید. در پنجره باز شده Next وسپس گزینه دومی را انتخاب کنید. سپس Next را بزنید و Dial Up Connetion را انتخاب کنید. در اینجا نام شرکت (Company) اجباری نیست، هر چه دوست داشتید وارد کنید و به پنجره بعدی بروید.

18- اما در پنجره phone Number این شماره را که برای سیم کارتهای ایرانسل است را وارد کنید: *99***2#

19- سپس بر روی finish کلیک کرده و کانکشن را باز کرده و گزینه Connect را بزنید. بعد از چند لحظه به اینترنت وصل می‌شوید.

امیدوارم که این این راه حل برای اتصال رایانه به اینترنت با گوشی چینی برای شما کار کند و مفید بوده باشد.

برداشتی از : وبلاگ روزهایی به طعم گیلاس

/ 0 نظر / 207 بازدید