بهترین تقلب آیفون چینی از iPhone 4

داستان کپی کاری چینی ها دیگر به امری عادی بدل شده است. بخصوص گوشی های موبایل که در بازار به وفور یافت می شوند. با اینکه اینکار اسباب خنده بسیاری را فراهم کرده است اما واقعیت این است که ساخت همین سخت افزار و مهم تر از آن نرم افزار بی کیفیت هم نشان از پیشرفتی دارد که دیگر قابل چشم پوشی نیست!

تقلب بزرگ چینی ها در آیفون

چینی ها مطابق معمول همیشه گوشی های تقلبی زیادی را به تقلید از گوشی iPhone 4 اپل ساخته اند، اما این یکی که سوفون SoPhone نام دارد احتمالا ملکه این گوشی های تقلبی است! در نگاه اول تقریبا تشخیص تقلبی بودن این گوشی غیرممکن است، حتی در نرم افزار و تهیه رابط کاربر (UI: User Interface) نیز چنان متبحرانه تقلید شده است که در ابتدا قابل تشخیص نیست. از نظر رابط کاربری سوفون یک سر و گردن از دیگر گوشی های تقلبی مشابه بالاتر است به طوری که مشخصاتی چون چندکاربره بودن (Multitasking)، جستجوی یکپارچه، و فولدرسازی را نیز پشتیبانی می کند. جالب است بدانید که این ویژگیها در خود گوشی ساخت اپل هم تازگی دارند و جدیدا به iPhone 4 اضافه شده اند.

از مشخصات سخت افزاری این گوشی تقلبی چینی می توان به صفحه نمایش ۳٫۵ اینچی لمسی با وضوح تصویر ۴۸۰×۳۲۰، حافظه ۴ گیگابایتی، دوربین های ۲ مگاپیکسلی جلو و عقب، بلوتوث و کارت شبکه بی سیم اشاره کرد. ابعاد این گوشی دقیقا مشابه با گوشی اصلی است و بنابراین تمام کیف هایی که برای iPhone 4 ساخته شده اند برای سوفون هم قابل استفاده هستند. البته مسلما از صفحه نمایش اختصاصی اپل با نام رتینا (Retina display) که وضوح تصویر بسیار بالایی دارد در سوفون خبری نیست. سوفون در چین ۱۳۸۰ یوان به فروش می رسد که معادل ۲۰۹ دلار است، این قیمت در مقابل iPhone 4 کاملا قابل توجه است.

منبع : کیک سیب

/ 0 نظر / 193 بازدید