گوشی چینی بخرم یا نخرم؟

ولی خیلی از افراد هنوز از خود این سوال را می‌پرسند که آیا گوشی چینی بخرم یا نخرم؟ جواب این سوال به یک کلام ختم نمی شود. شما اول باید ببینید که کیفیت گوشی‌ای که می‌خرید چقدر است. نه تنها گوشی آن هم از نوع چینی، بلکه هر نوع کالایی که قصد خریدش را دارید باید به کیفیت آن توجه کنید. چه بسا کالاهای مشابه زیادی در بازار هستند که نمی توان از روی نام و علامت تجاری به این موضوع پی برد که کالای خوبی است یا خیر.

tobuyornotbuy_text_graphic

در اوایلی که راه ورود وسایل چینی به ایران باز شد، افراد زیادی سعی کردند با وارد کردن کالاهای بی کیفیت و درجه 3 به بالا، و فروش آنها با قیمتی بسیار زیادی، سود خوبی از این کار به جیب بزنند. اما امروزه مردم آگاه‌تر از قبل شدند و می‌دانند که کالاهای چینی هم دارای درجه بندی هستند و باید از درجات 1 یا 2 آنها استفاده کرد.

به همین دلیل ما برای خرید یک گوشی چینی هم باید به کیفیت و مکانی که می‌خواهیم از آنجا خرید کنیم، توجه کنید. خیلی از فروشگاه ها و مخصوصاً از نوع اینترنتی که به هیچ عنوان کالاهایی که شما از آنجا می‌خرید، قابل پیگیری نیستند، در اصل فقط به فکر سود خود هستند و به ضررهایی که کاربران و خریداران بعداً می‌کنند توجه نمی‌کنند. به همین دلیل باید به این موضوع توجه کرد که کالایی که می‌خریم، از کجا تهیه شده است. پس به شما توصیه می‌کنیم به این مورد خوب توجه کنید.

با توجه به موضوعاتی که مطرح شد، حال می‌توانیم بگوییم که گوشی‌هایی هستند که ساخت چین‌اند، ولی واقعاً دارای کیفیت خوبی هستند. البته از نظر قیمت و هزینه ای هم کاملاً به صرفه هستند و اصلاً همین عامل باعث شده است که بسیاری از کاربران رو به سوی گوشی‌های طرح اصل چینی بیاورند. در کل امروزه گوشی‌های طرح اصل بسیاری هستند که علاوه بر قیمت پایین، دارای کیفیت خوبی هستند و به شما می‌توانند حس خوبی را بدهند. مخصوصاً که امروزه گوشی های طرح اصل شرکت‌های معروفی چون اپل را می‌بینیم که برای هر کسی جای شگفتی باقی گذاشته است.

در کل اگر در ابتدایی که گوشی های چینی وارد ایران شدند، بسیاری از افراد از آن ناراضی بودند، اما باید گفت که امروزه گوشی‌های بی کیفیت با توجه به آگاه شدن مشتری در ایران، کمتر وارد کشور می‌شود، و بعلاوه به دلیل رقابت سنگین تر بیشتر افراد رقبت به آوردن گوشی‌های با کیفیت بالا دارند.

/ 0 نظر / 516 بازدید