مرجع عرضه گوشی های چینی طرح اصلگوشی ایفون 5 چینی

خرید آیفون 4S چینی

همینک می‌توانید جهت خرید آیفون 4 اس به صورت اینترنتی اقدام نمایید. خرید به دو شیوه پستی و نقدی است. در روش پستی شما اول محصول را درب منزل دریافت می‌کنید، و سپس مبلغ را به مامور پست می‌پردازید. زمان تست و ضمانت محفوظ است ...

گوشی آیفون 6 چینی

خرید آیفون 6 طرح اصل

گوشی iPhone 6 فول کپی که از نسل سوم تلفن همراه 3G پشتیبانی می کند، همینک در اختیار شماست...

گوشی آیفون 4 چینی

آیفون 5 چینی اندروید

آخرین نسخه آیفون یعنی 5 هم طرح اصلش وارد بازار شد. این نسخه که حاوی سیستم عامل اندروید است، یک آیفون حقیقی را تداعی می‌کند و شامل سخت افزارهای بسیار قدرتمند است. در ادامه مشخصات کامل آیفون 5 چینی آمده است.

صفحه نمایش لمسی حرارتی چیست؟

فناوری های صفحه نمایش لمسی حرارتی

از زمانی که فناوری صفحه نمایش‌های لمسی در سال 1971 در مرکز تحقیقاتی دانشگاه کنتاکی آمریکا، پا به عرصه وجود گذاشت، فراز و نشیب‌های بسیاری را طی کرد، تا اینکه چندین فناوری که ما به عنوان فناوری‌های سه گانه از آنها یاد می‌کنیم، برای صفحه نمایش‌های لمسی شکل گرفتند. یک نوع از این فناوری‌ها مربوط به فناوری مادون قرمز است که زیر مجموعه‌ای دارد به نام، صفحه نمایش لمسی حرارتی که در این نوشته با دسته بندی مختصری از تمام انواع صفحات لمسی، به توضیح آن می‌پردازیم.


گوشی ها و دستگاه‌های مختلفی امروزه وجود دارند که از فناوری‌های مختلف صفحه لمسی استفاده می‌کنند. این فناوری علاوه بر جذابیتی که دارد، باعث افزایش سهولت انجام کار کردن با این دستگاه‌ها شده است. به همین دلیل هنوز هم که هنوز است، شرکت‌ها و موسسات تحقیقاتی بسیاری در حال کار کردن بروی آن، برای توسعه آن هستند.

فناوری های صفحه نمایش لمسی حرارتی

اما سه دسته فناوری برای ساخت این نوع صفحه نمایش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که به اصطلاح برای استفاده از دستگاه‌های مختلف اقتصادی هستند. در زیر به این سه دسته به صورت کاملاً مختصر اشاره می‌کنیم.

صفحه لمسی مقاومتی

این فناوری ارزانتری و در عین حال، ساده ترین نوع فناوری برای صفحه لمسی است. البته شاید دیگر در حال منسوخ شدن باشد. ولی به دلیل ارزان بودن آن هنوز شاید در دستگاه‌ها و گوشی‌های مختلفی دیده شود. طرز کار این نوع صفحه لمسی ها بدین صورت است که زمانی که با حرکت مکانیکی دست، اتصالی بین دو ورقه حاوی جریان الکتریکی برقرار می‌شود، محل دقیق ضربه مشخص و به برنامه‌های مختلف تحویل داده می‌شود.

بدین ترتیب این ساده ترین فناوری است که شاید معایبی داشته باشد؛ از جمله آن، می‌توان به عمر مفید پایین‌تر آن نسبت به دیگر فناوری‌ها و همچنین عدم پشتیبانی از لمس چندین نقطه اشاره کرد.

صفحه لمسی خازنی

این نوع فناوری برای صفحه نمایش های لمسی، از جریان الکتریسیته خود بدن استفاده کرده و زمانی که دست شخصی در نقطه ای از صفحه قرار می‌گیرد، محل دقیق ضربه مشخص می شود. از جمله مزایای آن می‌توان به پشتیبانی از لمس چندین نقطه و عمر مفید طولانی تر اشاره کرد. ولی شما برای لمس این چنین صفحه‌های نمی توانید از شئ دیگری به غیر از دستتان استفاده کنید.

شاید بیشتر وسایلی که دارای قابلیت صفحه لمسی هستند، دارای این نوع از فناوری باشند. البته نسبت به مورد قبلی کمی گرانتر بوده اما از کیفیت بیشتری برخوردار است.

صفحه لمسی مادون قرمز

این نوع فناوری جدیدترین نوع است که در حال حاضر به صورت گسترده از آن استفاده نمی‌شود و دلیل ان گرانقیمت بودن آن است. این نوع فناوری از مادون قرمزی استفاده می‌کند که چشم انسان قادر به دیدن آن نیست. اما دستگاه می‌تواند آن را درک کرده و از آن در جهت ساخت صفحات لمسی استفاده کرد.

این فناوری برای خود دو دسته می‌شود که در زیر مشاهده می‌کنید:

  1. با حسگر حرارتی
  2. با حسگر نوری

همانطور که مشاهده می‌کنید، نوع صفحه نمایش لمسی حرارتی، در این دسته و در زیر دسته اول قرار دارد. این فناوری با حرارت دست کار می‌کند و از معایبی که دارد این است که اگر دست شما سرد باید کار نخواهد کرد. پس شاید در زمستان با مشکل برای کار کردن با این نوع گوشی‌ها که دارای صفحه نمایش لمسی حرارتی هستند، مواجه شوید.

اما مزایایی که صفحه نمایش لمسی حرارتی دارد، می‌توان به عمر بالای آن اشاره کرد. همچنین از کیفیت نور هم نسبت به دیگر فناوری‌ها نمی‌کاهد و شما تصویری با کیفیت بالاتری را خواهید داشت. به این ترتیب شاید با گران بودن این فناوری، هنوز چندان به صرف نباشد که از آن استفاده انبوه شود، هر چند دستگاه‌های مختلفی را در بازار می‌بینیم که از این نوع صفحه لمسی حرارتی بهره می‌برند.

خوب، تا اینجا حتماً درک کاملی از صفحه نمایش لمسی حرارتی پیدا کردید و از این به بعد زمانی که با این اصطلاح روبرو شدید، خواهید دانست که منظور آن چیست. امیدوارم که این مقاله به درد شما خورده باشد.

برداشتی از: فناوری تاچ اسکرین Touch Screen چیست؟ (پایگاه مجازی دانشجویان مهندسی برق)

 
 

آخرین ها

همکاری ما با معروف ترین عرضه کنندگان گوشی های طرح اصل

برای سالیان پیاپی افتخار این را داریم که با وارد کنندگان و عرضه کنندگان گوشی چینی همکاری داشته تا بهترین ها را به شما معرفی کنیم.

تمامی حقوق محفوظ است! گوشی طرح اصل